درخشش بارقه امید در دل متقاضیان مسکن مهر

شناسه : 36628503
بازگشت

«محسن نریمان» در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: موافقت اعضای شورای پول و اعتبار با افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن مهر باهدف تسریع در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام این طرح بوده است.

وی همچنین افزایش سقف وام مسکن مهر را بستر خوبی برای تکمیل این طرح ملی در کشور دانست و اظهارداشت: طرح مسکن مهر طبق برنامه ریزی های صورت گرفته باید تاپایان دولت یازدهم تکمیل و به متقاضیان تحویل شود.

معاون وزیر و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید ایران گفت: برای دستیابی به این مقصود ضمن تامین اعتبارات لازم همه باید پای کار باشند.

وی افزود: مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن مهر بازتاب های گسترده ای در جامعه به ویژه در بین طبقات متوسط و ضعیف ایجاد کرده است.

نریمان در ادامه با اشاره به اینکه مصوبه مزبور باید با سرعت هرچه تمامتر در کشور اجرایی شود، اظهارداشت: متقاضیان مسکن مهر امروز بیش از هر زمان دیگری چشم انتظار تکمیل پروژه های این طرح ملی هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه دولت یازدهم وارث مشکلات مسکن مهر است، گفت: این دولت با سرعت هرچه تمامتر به دنبال تکمیل پروژه های طرح مزبور است.

معاون وزیر و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید ایران با عنوان اینکه استانداردهای لازم در احداث پروژه های مسکن مهر باید رعایت شود، افزود: دولت یازدهم به دنبال مقاوم و استاندارد سازی پروژه های این طرح است.

وی با بیان اینکه پرونده مسکن مهر تا پایان دولت یازدهم بسته می شود، افزود: افزایش تسهیلات به هیچ وجه به معنی افزایش قیمت مسکن مهر نیست چون قیمت ها نهایی شده است.

نریمان ضمن اشاره به افزایش سقف وام مسکن مهر از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان تصریح کرد: این ۱۰ میلیون افزایش فقط کمک به آورده مردم است و ربطی به افزایش قیمت ندارد.

وی با اشاره به این نکته که حقوق شهروندی باید در کنار ساختمان سازی رعایت شود، اظهارداشت: تامین خدمات زیربنایی و روبنایی حق حداقلی ساکنان یک شهر است.

معاون وزیر و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید ایران اذعان داشت: واحدهای مسکن مهر باید با تمام امکانات زیر بنایی و روبنایی از جمله آب، فاضلاب، فضای سبز، درمانی، آموزشی، فرهنگی، ورزشی و... تحویل متقاضیان شود.

وی یادآورشد: دولت یازدهم در راستای حمایت از حقوق شهروندان متقاضی مسکن مهر و همچنین به جهت تامین مسکن کم‌درآمدها خود را در برابر تعهدات دولت قبل مسئول و بر اتمام و رفع معضلات این پروژه همت گماشته است.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

محمد مروج حسینی عنوان کرد:
تبلیغات در و دیوار شهر در قبضه برندهای خارجی
رئیس انجمن صنایع نساجی ایران گفت: متاسفانه در و دیوار شهرهای کشور به ویژه تهران پر از برندهای مشهور پوشاک خارجی است که هیچ سنخیتی با سیاست‌های حمایتی از تولیدات داخلی ندارد.
محمد کشتی آرای پیشنهاد کرد:
ایجاد برج طلا در شهرها بجای شهرک صنعتی
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر تهران و ایران گفت: ایجاد برج طلا و جواهر در شهرها بجای شهرک صنعتی با هدف تمرکز بیشتر برای معاملات عمده، صادراتی و جهانی در کشور تاکید کرد.
برنامه "روستای ما" ؛
پرورش ماهی در روستا
رادیو اقتصاد در برنامه "روستای ما" یکشنبه 8 اسفند ماه، به موضوع پرورش ماهی در روستا می پردازد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" یکشنبه 8 اسفند ماه، به سراغ میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده خواهد رفت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
تامین خوراک طیور و انواع آن
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیعت" یکشنبه 8 اسفند ماه، به مبحث تامین خوراک طیور و انواع آن می پردازد.