حرکت قیمت لوازم خانگی روی ریل گرانی

شناسه : 35845063
بازگشت

«محمد طحان پور» در مصاحبه با رادیو اقتصاد با اشاره به اینکه صنعت لوازم خانگی یکی از بزرگترین و پرقدمت ترین زیرشاخه ترین صنایع است، افزود: این صنعت در رشد اقتصادی، اشتغال افزایی، توصعه صادرات و ... بسیار نقش آفرین است.

وی در ادامه به عدم افزایش قیمت لوازم خانگی طی دو ساله گذشته از سوی تولیدکنندگان داخلی اشاره کرد و اظهارداشت: این ثبات قیمتی به دلیل ثابت بودن قیمت مواد اولیه بوده است.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: افزایش اخیر قیمت لوازم خانگی در کشور به دلیل رشد نرخ دلار و قیمت مواد اولیه از قبیل فولاد، مس، آلومینیوم و غیره است.

وی همچنین با بیان اینکه بازار لوازم خانگی همچنان در رکود قرار دارد، افزود: در حال حاضرمحصولات داخلی به دلیل بالا رفتن قیمت مواد اولیه و کالاهای وارداتی هم به دلیل گران شدن دلار با افزایش قیمت مواجه شده‌اند.

طحان پور به عادت گرانی کالاها پس از رشد نرخ ارز در اقتصاد کشور اشاره کرد و بیان داشت: گسترش این گونه رفتارها شاید گردش مالی کاذبی در بازار ایجاد کند اما رکود را تشدید خواهد کرد.

وی با بیان اینکه رقابت در بازار لوازم خانگی بسیار شدید و سنگین است، گفت: تولیدکنندگان زیادی در این بازار حضور دارند و هریک به دنیال حفظ سهم بازار و ادامه حیات خود هستند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی در ادامه با بیان اینکه صنعت تولید لوازم خانگی از نظر تنوع محصول، فراگیری متقاضیان و اهمیتی که در رفع نیازهای جامعه دارد همواره باید مورد حمایت جدی باشد، اذعان داشت: این صنعت سهم قابل توجه در شکوفایی اقتصاد کشور و همچنین اشتغالزایی در جامعه دارد.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

محمد مروج حسینی عنوان کرد:
تبلیغات در و دیوار شهر در قبضه برندهای خارجی
رئیس انجمن صنایع نساجی ایران گفت: متاسفانه در و دیوار شهرهای کشور به ویژه تهران پر از برندهای مشهور پوشاک خارجی است که هیچ سنخیتی با سیاست‌های حمایتی از تولیدات داخلی ندارد.
محمد کشتی آرای پیشنهاد کرد:
ایجاد برج طلا در شهرها بجای شهرک صنعتی
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر تهران و ایران گفت: ایجاد برج طلا و جواهر در شهرها بجای شهرک صنعتی با هدف تمرکز بیشتر برای معاملات عمده، صادراتی و جهانی در کشور تاکید کرد.
برنامه "روستای ما" ؛
پرورش ماهی در روستا
رادیو اقتصاد در برنامه "روستای ما" یکشنبه 8 اسفند ماه، به موضوع پرورش ماهی در روستا می پردازد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" یکشنبه 8 اسفند ماه، به سراغ میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده خواهد رفت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
تامین خوراک طیور و انواع آن
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیعت" یکشنبه 8 اسفند ماه، به مبحث تامین خوراک طیور و انواع آن می پردازد.