حرکت قیمت لوازم خانگی روی ریل گرانی

شناسه : 35845063
بازگشت

«محمد طحان پور» در مصاحبه با رادیو اقتصاد با اشاره به اینکه صنعت لوازم خانگی یکی از بزرگترین و پرقدمت ترین زیرشاخه ترین صنایع است، افزود: این صنعت در رشد اقتصادی، اشتغال افزایی، توصعه صادرات و ... بسیار نقش آفرین است.

وی در ادامه به عدم افزایش قیمت لوازم خانگی طی دو ساله گذشته از سوی تولیدکنندگان داخلی اشاره کرد و اظهارداشت: این ثبات قیمتی به دلیل ثابت بودن قیمت مواد اولیه بوده است.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: افزایش اخیر قیمت لوازم خانگی در کشور به دلیل رشد نرخ دلار و قیمت مواد اولیه از قبیل فولاد، مس، آلومینیوم و غیره است.

وی همچنین با بیان اینکه بازار لوازم خانگی همچنان در رکود قرار دارد، افزود: در حال حاضرمحصولات داخلی به دلیل بالا رفتن قیمت مواد اولیه و کالاهای وارداتی هم به دلیل گران شدن دلار با افزایش قیمت مواجه شده‌اند.

طحان پور به عادت گرانی کالاها پس از رشد نرخ ارز در اقتصاد کشور اشاره کرد و بیان داشت: گسترش این گونه رفتارها شاید گردش مالی کاذبی در بازار ایجاد کند اما رکود را تشدید خواهد کرد.

وی با بیان اینکه رقابت در بازار لوازم خانگی بسیار شدید و سنگین است، گفت: تولیدکنندگان زیادی در این بازار حضور دارند و هریک به دنیال حفظ سهم بازار و ادامه حیات خود هستند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی در ادامه با بیان اینکه صنعت تولید لوازم خانگی از نظر تنوع محصول، فراگیری متقاضیان و اهمیتی که در رفع نیازهای جامعه دارد همواره باید مورد حمایت جدی باشد، اذعان داشت: این صنعت سهم قابل توجه در شکوفایی اقتصاد کشور و همچنین اشتغالزایی در جامعه دارد.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

احمدعلی سیروس:
ثبت سند خودرو فقط در دفاتر اسناد رسمی
مشاور کانون سردفتران ایران بر ضرورت ثبت سند خودرو تنها در دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
تاثیر کاهش تفریح در اقتصاد خانواده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" سه شنبه 5 بهمن ماه، به موضوع تاثیر کاهش تفریح در اقتصاد خانواده خواهد می پردازد.
برنامه "از حرف تا عمل" ؛
صادرات خدمات فنی مهندسی صنعت برق
رادیو اقتصاد در برنامه "از حرف تا عمل" سه شنبه 5 بهمن ماه، به موضوع مشکلات صادرات خدمات فنی مهندسی صنعت برق خواهد پرداخت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
جایگاه ایران در پرورش صنعتی ماهیان خاویاری
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیت" سه شنبه 5 بهمن ماه، جایگاه ایران در پرورش صنعتی ماهیان خاویاری را بررسی می کند.
خطیبی تاکید کرد:
کاهش تولید نفت؛ نوید بخش قیمت گذاری مناسب در آینده!
خطیبی، کارشناس حوزه انرژی در گفت وگو با مجله خبری تحلیلی "روی خط اقتصاد" درباره تعیین قیمت نفت در سال 2017 میلادی اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل اخیر اوپک تولید 1 تا 1.5 میلیون بشکه نفت کاهش یافته که نوید بخش تعیین قیمت مناسب در آینده است.