حرکت به سمت پویایی و تحول درپرتو شایسته سالاری

شناسه : 33050110
بازگشت

«پرویز درگی» در مصاحبه با رادیو اقتصاد به سه دلیل اصلی ایجاد هر سازمان و شرکت در تمامی دنیا یعنی اصل بقا، رشد و سود اشاره کرد و افزود: هر سازمانی باید متشکل از یک خانواده کاری مبتنی بر شایسته سالاری باشد تا این سه اصل در آن مجموعه نمود عملی پیدا کند.

وی در ادامه شایسته سالاری را حاکمیت توان دانست و اظهارداشت: افرادی که از توان و کارآمدی بیشتری برخوردار هستند باید در سازمان ها، نهادها، بنگاه های اقتصادی و ... گمارده شوند.

این استاد دانشگاه با اعلام اینکه حاکمیت توان دارای سه ویژگی اصلی یعنی بینش، توانایی حل مسئله و کار تیمی است، گفت: افراد شایسته تنها به فکر منافع شخصی خود نبوده بلکه منافع سازمانی را بر منافع فردی ترجیح می دهند.

وی افزود: افراد شایسته سالار ضمن برخورداری از علم و بینش قوی، توانایی بی بدیلی برای حل مسائل و همچنین علاقه مندی زیادی به کارهای تیمی دارند.

درگی با اشاره به این جمله که دنیای امروز دنیای شایسته سالاری است بر ضرورت گسترش فرهنگ شایسته پروری، شایسته سالاری و شایسته گماری در جامعه تاکید کرد.

وی در ادامه با عنوان اینکه دنیای امروز دنیای سواد و مهارت هاست نه پارتی بازی و معرفی های بی پایه گفت: روند فزآینده رقابت و ضرورت دستیابی سازمان ها به سطوح بالاتری از کیفیت و بهره وری ایجاب می کند که مدیران آینده سازمان ها به مراتب تواناتر، مستعدتر و شایسته تر از مدیران امروز باشند.

این مدرس دانشگاه با اظهار اینکه مدیران در حوزه منابع انسانی دارای سه وظیفه عمده از قبیل انتخاب درست و شایسته افراد، آموزش صحیح، نظارت، کنترل و هدایت شایسته هستند، افزود: آموزش برای ارتقای شایستگی نیروی های انسانی مستعد در هر سازمانی هزینه نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری است.

وی با بیان اینکه شایسته سالاری به عنوان رمز پیروزی حرکت های توسعه ای در درون سازمان هاست، اظهارداشت: در جهان امروز نیروی انسانی به کلیدی ترین عامل توسعه برای سـازمان ها تبـدیل شده است.

درگی همچنین لازمه استقرار شایسته سالاری را ایجاد زیر بناهای مناسب از نظر ساختاری، نگرشی، قانونی و سازمانی دانست و گفت: در فرآیند انتخاب شایسته ها باید ضابطه مداری جایگزین رابطه مداری شود.

وی تصریح کرد: اگر نظام مدیریتی حاکم بر سازمان ها از شایستگی کافی برخوردار باشد موجب تحقق اهداف سازمان، جامعه و جلوگیری از اتلاف منابع خواهد شد.

این استاد دانشگاه یادآورشد: شایسته سالاری بعنوان یک فرآیند «تلفیقی از فرآیندهای شایسته خواهی، شایسته شناسی، شایسته سنجی، شایسته گزینی، شایسته گیری، شایسته گماری، شایسته داری، شایسته پروری و در نهایت شایسته پردازی است.»

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

محمد مروج حسینی عنوان کرد:
تبلیغات در و دیوار شهر در قبضه برندهای خارجی
رئیس انجمن صنایع نساجی ایران گفت: متاسفانه در و دیوار شهرهای کشور به ویژه تهران پر از برندهای مشهور پوشاک خارجی است که هیچ سنخیتی با سیاست‌های حمایتی از تولیدات داخلی ندارد.
محمد کشتی آرای پیشنهاد کرد:
ایجاد برج طلا در شهرها بجای شهرک صنعتی
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر تهران و ایران گفت: ایجاد برج طلا و جواهر در شهرها بجای شهرک صنعتی با هدف تمرکز بیشتر برای معاملات عمده، صادراتی و جهانی در کشور تاکید کرد.
برنامه "روستای ما" ؛
پرورش ماهی در روستا
رادیو اقتصاد در برنامه "روستای ما" یکشنبه 8 اسفند ماه، به موضوع پرورش ماهی در روستا می پردازد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" یکشنبه 8 اسفند ماه، به سراغ میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده خواهد رفت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
تامین خوراک طیور و انواع آن
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیعت" یکشنبه 8 اسفند ماه، به مبحث تامین خوراک طیور و انواع آن می پردازد.