جلوگیری از قاچاق کالا در گرو کنترل جدی مبادی ورودی

شناسه : 36635813
بازگشت

«ابراهیم درستی» در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: قاچاق هزینه های انسانی و اقتصادی سنگینی برای کشور تحمیل و لطمات جبران ناپذیری به نظام اقتصادی کشور وارد می سازد.

وی در ادامه مبارزه منطقی و معقول با پدیده زیانبار قاچاق را امری اجتناب ناپذیر دانست و اظهارداشت: مبارزه جدی با قاچاق کالا باید از مبادی ورودی شروع شود.

نائب رئیس اتاق اصناف با بیان اینکه واحدهای صنفی در زنجیره توزیع و فروش کالا به عنوان آخرین حلقه شناخته می شوند، گفت: این واحدها نقشی در ورود کالای قاچاق به کشور ندارند بنابراین می طلبد برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق «مرزها و گمرگات به طور مستمر کنترل شوند.»

وی در ادامه به دیگر راهکارهای مهم برای مقابله با قاچاق در کشور اشاره کرد و افزود: تدوین قوانین کارآمد، بهنگام و متناسب در دفاع از تولید ملی، اصلاح ساختار اقتصادی برای از بین بردن انگیزه‌های قاچاق کالا، ایجاد اشتغال بویژه برای افراد بیکار در مناطق مرزنشین، ارتقا کیفیت و کاهش قیمت محصولات داخلی، ممنوعیت ورود کالاهای مشابه تولید داخلی و غیره از جمله این راهکارهاست.

درستی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اعتماد بین اصناف و سازمان امور مالیاتی در حال گسترش است، گفت: این افزایش ضریب اعتماد بیشتر به سبب رویکرد جدید مدیریتی درسطح کلان سازمان بوده است.

وی در ادامه به رضایت اصناف از رویکرد جدید سازمان امور مالیاتی اشاره کرد و افزود: مالیات واقعی و حق دولت باید به درستی دریافت شود اما در عوض کسانی که درآمد کمتری به دلیل رکود حاکم بر اقتصاد دارند نباید تحت فشار مالیاتی قرارگیرند.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

محمد مروج حسینی عنوان کرد:
تبلیغات در و دیوار شهر در قبضه برندهای خارجی
رئیس انجمن صنایع نساجی ایران گفت: متاسفانه در و دیوار شهرهای کشور به ویژه تهران پر از برندهای مشهور پوشاک خارجی است که هیچ سنخیتی با سیاست‌های حمایتی از تولیدات داخلی ندارد.
محمد کشتی آرای پیشنهاد کرد:
ایجاد برج طلا در شهرها بجای شهرک صنعتی
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر تهران و ایران گفت: ایجاد برج طلا و جواهر در شهرها بجای شهرک صنعتی با هدف تمرکز بیشتر برای معاملات عمده، صادراتی و جهانی در کشور تاکید کرد.
برنامه "روستای ما" ؛
پرورش ماهی در روستا
رادیو اقتصاد در برنامه "روستای ما" یکشنبه 8 اسفند ماه، به موضوع پرورش ماهی در روستا می پردازد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" یکشنبه 8 اسفند ماه، به سراغ میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده خواهد رفت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
تامین خوراک طیور و انواع آن
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیعت" یکشنبه 8 اسفند ماه، به مبحث تامین خوراک طیور و انواع آن می پردازد.