جلوگیری از قاچاق کالا در گرو کنترل جدی مبادی ورودی

شناسه : 36635813
بازگشت

«ابراهیم درستی» در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: قاچاق هزینه های انسانی و اقتصادی سنگینی برای کشور تحمیل و لطمات جبران ناپذیری به نظام اقتصادی کشور وارد می سازد.

وی در ادامه مبارزه منطقی و معقول با پدیده زیانبار قاچاق را امری اجتناب ناپذیر دانست و اظهارداشت: مبارزه جدی با قاچاق کالا باید از مبادی ورودی شروع شود.

نائب رئیس اتاق اصناف با بیان اینکه واحدهای صنفی در زنجیره توزیع و فروش کالا به عنوان آخرین حلقه شناخته می شوند، گفت: این واحدها نقشی در ورود کالای قاچاق به کشور ندارند بنابراین می طلبد برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق «مرزها و گمرگات به طور مستمر کنترل شوند.»

وی در ادامه به دیگر راهکارهای مهم برای مقابله با قاچاق در کشور اشاره کرد و افزود: تدوین قوانین کارآمد، بهنگام و متناسب در دفاع از تولید ملی، اصلاح ساختار اقتصادی برای از بین بردن انگیزه‌های قاچاق کالا، ایجاد اشتغال بویژه برای افراد بیکار در مناطق مرزنشین، ارتقا کیفیت و کاهش قیمت محصولات داخلی، ممنوعیت ورود کالاهای مشابه تولید داخلی و غیره از جمله این راهکارهاست.

درستی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اعتماد بین اصناف و سازمان امور مالیاتی در حال گسترش است، گفت: این افزایش ضریب اعتماد بیشتر به سبب رویکرد جدید مدیریتی درسطح کلان سازمان بوده است.

وی در ادامه به رضایت اصناف از رویکرد جدید سازمان امور مالیاتی اشاره کرد و افزود: مالیات واقعی و حق دولت باید به درستی دریافت شود اما در عوض کسانی که درآمد کمتری به دلیل رکود حاکم بر اقتصاد دارند نباید تحت فشار مالیاتی قرارگیرند.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

محسن پیرهادی:
رسیدگی به خانواده شهدای آتش نشان از الزامات اصلی است
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران رسیدگی به خانواده شهدای آتش نشان را از الزامات اصلی پیگیری حادثه ساختمان پلاسکو دانست.
کوروش پرویزیان:
تخصیص 3 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به مالباختگان پلاسکو
رئیس شورای هماهنگی بانک ها از پرداخت تسهیلات 3 میلیارد تومانی به مال باختگان حادثه پلاسکو خبر داد.
مهدی جهانگیری:
سهم بخش خصوصی از اقتصاد کلان کشور به کمتر از 20 درصد رسیده
نائب رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به کاهش سهم بخش خصوصی از اقتصاد کلان کشور به کمتر از 20 درصد، افزایش مشکلات پیش روی اصل 44 و افزایش خصولتی ها را دلیل اصلی این مسئله دانست.
محمدعلی محمدی:
70 درصد صادرات غیر نفتی در اختیار 500 شرکت بزرگ کشور
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به برگزاری همایش شرکت های برتر ایران اظهار کرد: 70 درصد صادرات غیر نفتی در اختیار 500 شرکت بزرگ کشور است.
برنامه "کالای ایرانی" ؛
پتانسیل های افزایش تولید چرخ خیاطی
رادیو اقتصاد در برنامه "کالای ایرانی" سه شنبه 5 بهمن ماه، به بررسی پتانسیل های افزایش تولید چرخ خیاطی می پردازد.