تربیت کارآفرین باید اولویت اصلی مراکز دانشگاهی باشد

شناسه : 32882410
بازگشت

«مصطفی کریمیان اقبال» در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: مراکز دانشگاهی بجای مهندس پروری و تولید کارشناس باید به دنبال تربیت نیروی انسانی کارآفرین و نوآور در جامعه باشند.

وی همچنین آموزش را بخشی از فعالیت دانشگاه کار آفرین دانست و اظهارداشت: لازمه آموزش خوب، پژوهش خوب در جامعه است.

 عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس با تاکید بر اینکه پژوهش خوب باید مرتبط با نیاز های ضروری کشور باشد، گفت: نتایج پژوهش باید به محصولات و خدمات مورد نیاز جامعه تبدیل شود.

 وی در ادامه با اشاره به این جمله که تبدیل دانش به ثروت باید از دغدغه های مهم مراکز دانشگاهی کشور باشد، افزود: دانشگاه‌ها با برنامه‌ریزی و داشتن چشم‌انداز مناسب می‌توانند نقش مهمی در تربیت نیروی انسانی کارآفرین داشته باشند.

کریمیان اقبال با بیان اینکه کارآفرینی و کارآفرینان نقش کلیدی در روند توسعه و پیشرفت اقتصادی جوامع مختلف ایفا می‌کنند، اظهارداشت: کارآفرین نیروی محرکه اصلی درتوسعه اقتصادی است.

وی در ادامه با اعلام اینکه نیاز امروز صنعت و اقتصاد در گرو تربیت نیروی انسانی کارآفرین است، گفت: لازمه پرورش چنین افرادی وجود مراکز دانشگاهی با محوریت کارآفرینی و خلاقیت است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس افزود: تربیت افراد کارآفرین در جامعه و حرکت به سمت توسعه در ابعاد گوناگون علمی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بسیار مهم است.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

احمدعلی سیروس:
ثبت سند خودرو فقط در دفاتر اسناد رسمی
مشاور کانون سردفتران ایران بر ضرورت ثبت سند خودرو تنها در دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
تاثیر کاهش تفریح در اقتصاد خانواده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" سه شنبه 5 بهمن ماه، به موضوع تاثیر کاهش تفریح در اقتصاد خانواده خواهد می پردازد.
برنامه "از حرف تا عمل" ؛
صادرات خدمات فنی مهندسی صنعت برق
رادیو اقتصاد در برنامه "از حرف تا عمل" سه شنبه 5 بهمن ماه، به موضوع مشکلات صادرات خدمات فنی مهندسی صنعت برق خواهد پرداخت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
جایگاه ایران در پرورش صنعتی ماهیان خاویاری
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیت" سه شنبه 5 بهمن ماه، جایگاه ایران در پرورش صنعتی ماهیان خاویاری را بررسی می کند.
خطیبی تاکید کرد:
کاهش تولید نفت؛ نوید بخش قیمت گذاری مناسب در آینده!
خطیبی، کارشناس حوزه انرژی در گفت وگو با مجله خبری تحلیلی "روی خط اقتصاد" درباره تعیین قیمت نفت در سال 2017 میلادی اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل اخیر اوپک تولید 1 تا 1.5 میلیون بشکه نفت کاهش یافته که نوید بخش تعیین قیمت مناسب در آینده است.