تربیت کارآفرین باید اولویت اصلی مراکز دانشگاهی باشد

شناسه : 32882410
بازگشت

«مصطفی کریمیان اقبال» در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: مراکز دانشگاهی بجای مهندس پروری و تولید کارشناس باید به دنبال تربیت نیروی انسانی کارآفرین و نوآور در جامعه باشند.

وی همچنین آموزش را بخشی از فعالیت دانشگاه کار آفرین دانست و اظهارداشت: لازمه آموزش خوب، پژوهش خوب در جامعه است.

 عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس با تاکید بر اینکه پژوهش خوب باید مرتبط با نیاز های ضروری کشور باشد، گفت: نتایج پژوهش باید به محصولات و خدمات مورد نیاز جامعه تبدیل شود.

 وی در ادامه با اشاره به این جمله که تبدیل دانش به ثروت باید از دغدغه های مهم مراکز دانشگاهی کشور باشد، افزود: دانشگاه‌ها با برنامه‌ریزی و داشتن چشم‌انداز مناسب می‌توانند نقش مهمی در تربیت نیروی انسانی کارآفرین داشته باشند.

کریمیان اقبال با بیان اینکه کارآفرینی و کارآفرینان نقش کلیدی در روند توسعه و پیشرفت اقتصادی جوامع مختلف ایفا می‌کنند، اظهارداشت: کارآفرین نیروی محرکه اصلی درتوسعه اقتصادی است.

وی در ادامه با اعلام اینکه نیاز امروز صنعت و اقتصاد در گرو تربیت نیروی انسانی کارآفرین است، گفت: لازمه پرورش چنین افرادی وجود مراکز دانشگاهی با محوریت کارآفرینی و خلاقیت است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس افزود: تربیت افراد کارآفرین در جامعه و حرکت به سمت توسعه در ابعاد گوناگون علمی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بسیار مهم است.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

محمد مروج حسینی عنوان کرد:
تبلیغات در و دیوار شهر در قبضه برندهای خارجی
رئیس انجمن صنایع نساجی ایران گفت: متاسفانه در و دیوار شهرهای کشور به ویژه تهران پر از برندهای مشهور پوشاک خارجی است که هیچ سنخیتی با سیاست‌های حمایتی از تولیدات داخلی ندارد.
محمد کشتی آرای پیشنهاد کرد:
ایجاد برج طلا در شهرها بجای شهرک صنعتی
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر تهران و ایران گفت: ایجاد برج طلا و جواهر در شهرها بجای شهرک صنعتی با هدف تمرکز بیشتر برای معاملات عمده، صادراتی و جهانی در کشور تاکید کرد.
برنامه "روستای ما" ؛
پرورش ماهی در روستا
رادیو اقتصاد در برنامه "روستای ما" یکشنبه 8 اسفند ماه، به موضوع پرورش ماهی در روستا می پردازد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" یکشنبه 8 اسفند ماه، به سراغ میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده خواهد رفت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
تامین خوراک طیور و انواع آن
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیعت" یکشنبه 8 اسفند ماه، به مبحث تامین خوراک طیور و انواع آن می پردازد.