ایجاد تابلوی SME در بازار فرابورس ایران

شناسه : 32992273
بازگشت

حامد واحدی در گفتگو با رادیو اقتصاد بر لزوم حمایت از بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط موسوم به اس.ام ای ها در جامعه تاکید کرد و افزود: بازار سرمایه در رفع مشکلات مالی، طرح های توسعه ایی، سرمایه در گردش و...این نوع از شرکت ها بسیار نقش آفرین است.

وی در ادامه با اعلام اینکه حضور بنگاه های مزبور در بازار فرا بورس به خروج رکود اقتصادی کمک شایان توجهی خواهد کرد، اظهارداشت: فرابورس بازار اوراق بهاداری رسمی و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار محسوب می شود که به منظور توسعه صدور و مبادله ابزارهای مالی و پوشش خلاء های ناشی از نداشتن دسترسی بخش عمده ای از صاحبان صنایع به بازار سرمایه تشکیل شده است.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تهران گفت: بنگاه های کوچک و متوسط می‌توانند پایه اساسی توسعه اقتصادی باشند و زمینه را برای بسیج منابع کشور فراهم سازند، نتیجه توسعه و فعالیت ها این نوع از بنگاه ها افزایش درآمد و ایجاد اشتغال در سطوح ملی و منطقه‌ای است.

وی در ادامه شرکت های کوچک و متوسط را منعطف و نوآور دانست و افزود: در بسیاری از بخش‌ها «صنایع کوچک و متوسط » مزیت‌های نسبی قابل ملاحظه‌ای نسبت به صنایع بزرگ دارند.واحدی با اشاره به این جمله که در حال حاضر 45 درصد اشتغال جهان ناشی از شرکت های کوچک و متوسط است، اظهارداشت: با توجه به اینکه ایران امروز نیازمند کار آفرینی و اشتغالزایی است از اینرو می طلبد  مسئولان به این  مهم توجهی جدی داشته باشند.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

محمد مروج حسینی عنوان کرد:
تبلیغات در و دیوار شهر در قبضه برندهای خارجی
رئیس انجمن صنایع نساجی ایران گفت: متاسفانه در و دیوار شهرهای کشور به ویژه تهران پر از برندهای مشهور پوشاک خارجی است که هیچ سنخیتی با سیاست‌های حمایتی از تولیدات داخلی ندارد.
محمد کشتی آرای پیشنهاد کرد:
ایجاد برج طلا در شهرها بجای شهرک صنعتی
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر تهران و ایران گفت: ایجاد برج طلا و جواهر در شهرها بجای شهرک صنعتی با هدف تمرکز بیشتر برای معاملات عمده، صادراتی و جهانی در کشور تاکید کرد.
برنامه "روستای ما" ؛
پرورش ماهی در روستا
رادیو اقتصاد در برنامه "روستای ما" یکشنبه 8 اسفند ماه، به موضوع پرورش ماهی در روستا می پردازد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" یکشنبه 8 اسفند ماه، به سراغ میزان تناسب کارمزد بانکی با خدمات ارائه شده خواهد رفت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
تامین خوراک طیور و انواع آن
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیعت" یکشنبه 8 اسفند ماه، به مبحث تامین خوراک طیور و انواع آن می پردازد.