ایجاد تابلوی SME در بازار فرابورس ایران

شناسه : 32992273
بازگشت

حامد واحدی در گفتگو با رادیو اقتصاد بر لزوم حمایت از بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط موسوم به اس.ام ای ها در جامعه تاکید کرد و افزود: بازار سرمایه در رفع مشکلات مالی، طرح های توسعه ایی، سرمایه در گردش و...این نوع از شرکت ها بسیار نقش آفرین است.

وی در ادامه با اعلام اینکه حضور بنگاه های مزبور در بازار فرا بورس به خروج رکود اقتصادی کمک شایان توجهی خواهد کرد، اظهارداشت: فرابورس بازار اوراق بهاداری رسمی و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار محسوب می شود که به منظور توسعه صدور و مبادله ابزارهای مالی و پوشش خلاء های ناشی از نداشتن دسترسی بخش عمده ای از صاحبان صنایع به بازار سرمایه تشکیل شده است.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تهران گفت: بنگاه های کوچک و متوسط می‌توانند پایه اساسی توسعه اقتصادی باشند و زمینه را برای بسیج منابع کشور فراهم سازند، نتیجه توسعه و فعالیت ها این نوع از بنگاه ها افزایش درآمد و ایجاد اشتغال در سطوح ملی و منطقه‌ای است.

وی در ادامه شرکت های کوچک و متوسط را منعطف و نوآور دانست و افزود: در بسیاری از بخش‌ها «صنایع کوچک و متوسط » مزیت‌های نسبی قابل ملاحظه‌ای نسبت به صنایع بزرگ دارند.واحدی با اشاره به این جمله که در حال حاضر 45 درصد اشتغال جهان ناشی از شرکت های کوچک و متوسط است، اظهارداشت: با توجه به اینکه ایران امروز نیازمند کار آفرینی و اشتغالزایی است از اینرو می طلبد  مسئولان به این  مهم توجهی جدی داشته باشند.

برنامه «روز از نو» کاری از شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


  

تازه‌ترین مطالب

احمدعلی سیروس:
ثبت سند خودرو فقط در دفاتر اسناد رسمی
مشاور کانون سردفتران ایران بر ضرورت ثبت سند خودرو تنها در دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد.
برنامه "نود و هشتی ها" ؛
تاثیر کاهش تفریح در اقتصاد خانواده
رادیو اقتصاد در برنامه "نود و هشتی ها" سه شنبه 5 بهمن ماه، به موضوع تاثیر کاهش تفریح در اقتصاد خانواده خواهد می پردازد.
برنامه "از حرف تا عمل" ؛
صادرات خدمات فنی مهندسی صنعت برق
رادیو اقتصاد در برنامه "از حرف تا عمل" سه شنبه 5 بهمن ماه، به موضوع مشکلات صادرات خدمات فنی مهندسی صنعت برق خواهد پرداخت.
برنامه "ارمغان طبیعت" ؛
جایگاه ایران در پرورش صنعتی ماهیان خاویاری
رادیو اقتصاد در برنامه "ارمغان طبیت" سه شنبه 5 بهمن ماه، جایگاه ایران در پرورش صنعتی ماهیان خاویاری را بررسی می کند.
خطیبی تاکید کرد:
کاهش تولید نفت؛ نوید بخش قیمت گذاری مناسب در آینده!
خطیبی، کارشناس حوزه انرژی در گفت وگو با مجله خبری تحلیلی "روی خط اقتصاد" درباره تعیین قیمت نفت در سال 2017 میلادی اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل اخیر اوپک تولید 1 تا 1.5 میلیون بشکه نفت کاهش یافته که نوید بخش تعیین قیمت مناسب در آینده است.